CHS Group yhteystiedot

Helsinki

Turvalaaksonkuja 2,
01740 Vantaa, Finland

Lappeenranta

Lastaajanväylä 22,
53420 Lappeenranta, Finland

Tampere

Kaskimäenkatu 1,
33900 Tampere, Finland

Turku

Veistämönaukio 1 – 3,
20100 Turku, Finland

Myynti

Lento-, meri-, maa- ja raidekuljetukset
myynti@chs.fi

Viivi Mentula Inside Sales

Viivi Mentula

Inside Sales
+358 20 1669 525
viivi.mentula@chs.fi

Jaana Vento Inside Sales

Jaana Vento

Inside Sales
+358 10 849 3406
jaana.vento@chs.fi

Jaakko Jylhä-Ollila Inside Sales

Jaakko Jylhä-Ollila

Inside Sales
+358 40 412 6583
jaakko.jylha-ollila@chs.fi

Tero Reini Key Account Sales Projects Tampere

Tero Reini

Key Account Sales, Projects Tampere
+358 20 7669 471
tero.reini@chs.fi

Vesa Pennanen Key Account Sales

Vesa Pennanen

Key Account Sales
+358 20 1669 524
vesa.pennanen@chs.fi

Miia Virtanen Country Sales Director

Miia Virtanen

Country Sales Director
+358 20 1669 512
miia.virtanen@chs.fi

Pauli Luode Key Account Sales

Pauli Luode

Key Account Sales
+358 40 5181 005
pauli.luode@chs.fi

Patrik CHS

Patrik Heikkonen

Business Development Manager
+358 20 7669 481
patrik.heikkonen@chs.fi

Myynti

Tapahtuma- ja taidelogistiikka sekä lämpötilasäädellyt kuljetukset

Jason Kelppe Special Service Supervisor and Sales

Jason Kelppe

Special Service Supervisor and Sales
+358 20 1669 522
jason.kelppe@chs.fi

Myynti

Varastointi

Soile Juslin Logistiikkaratkaisut ja myynti

Soile Juslin

Logistiikkaratkaisut ja myynti
+358 50 592 5472
soile.juslin@chs.fi

Huolinta

Huolintapalvelut

Jarmo Seppälä Operations Director

Jarmo Seppälä

Operations Director
+358 50 3752 202
jarmo.seppala@chs.fi

Eberhard Jolly valkoinen tausta

Eberhard Jolly

Special Service Manager
+358 40 777 3405
eberhard.jolly@chs.fi

Petteri Leinonen Operations Development Manager

Petteri Leinonen

Operations Development Manager
+358 400 985 718
petteri.leinonen@chs.fi

Merja Laiho valkoinen tausta

Merja Laiho

Ocean Freight Manager
+358 40 596 1481
merja.laiho@chs.fi

Birgit Kovanen valkoisella taustalla

Birgit Kovanen

Supervisor, Air Freight Import
birgit.kovanen@chs.fi

Riku Lehtinen Supervisor Air Export

Riku Lehtinen

Supervisor, Air Export
riku.lehtinen@chs.fi

Tommi Sommarberg Supervisor Air Export

Tommi Sommarberg

Supervisor, Air Export
tommi.sommarberg@chs.fi

Hanna Sipilä Supervisor Ocean Export

Hanna Sipilä

Supervisor, Ocean Export
hanna.sipila@chs.fi

Varastointi

Lappeenranta Port of Mustola, Espoo

Tero Pylvänen Varastopäällikkö Lappeenranta

Tero Pylvänen

Varastopäällikkö, Lappeenranta
+358 20 7669 416
tero.pylvanen@chs.fi

Jani Hirvonen Logistics Manager Espoo Warehouse

Jani Hirvonen

Logistics Manager, Espoo warehouse
+358 40 0348 041
jani.hirvonen@chs.fi​

Talous ja hallinto

Hanna Nieminen Finance Director

Hanna Nieminen

Finance Director
+358 20 7669 426
hanna.nieminen@chs.fi

Ari Collanus QEHS Manager

Ari Collanus

QEHS Manager
+358 40 510 0034
ari.collanus@chs.fi

Johto

Lento- ja merikuljetukset
myynti@chs.fi

Heikki Halmetoja CHS hallituksen puheenjohtaja

Heikki Halmetoja

Hallituksen puheenjohtaja
heikki.halmetoja@chs.fi

Mikko Yli-Rahko Toimitusjohtaja CHS Solutions

Mikko Yli-Rahko

Toimitusjohtaja, CHS Solutions
+358 20 7669 406
mikko.yli-rahko@chs.fi

Juha Harjula Toimitusjohtaja CHS Air & Sea Oy

Juha Harjula

Toimitusjohtaja, CHS Air & Sea Oy
+358 20 7669 405
juha.harjula@chs.fi

Ota yhteyttä ja kysy lisää

Mitkä tahansa logistiset tarpeesi ovatkin, ota yhteyttä meihin CHS:ssä. Vastaamme haasteisiin ottamalla huomioon liiketoimintasi asettamat vaatimukset.